13/11/2018

Μιλάτε άριστα Γερμανικά; Κάντε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας

Καριέρα

Μιλάτε άριστα τα Γερμανικά ή είναι η μητρική σας γλώσσα;

Τότε έχετε ένα εξαιρετικό προσόν για να ξεκινήσετε μία νέα καριέρα!

Το Jobfind.gr αναζητά - εκ μέρους πολυεθνικής εταιρείας στην Αθήνα - Γερμανόφωνους Συμβούλους Τεχνικής Υποστήριξης & Εξυπηρέτησης Πελατών για λογαριασμό δύο project, που αφορούν γνωστό brand της αυτοκινητοβιομηχανίας και νέο brand που σχετίζεται με το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Αρμοδιότητες ρόλων:
  • Επικοινωνία με πελάτες αποκλειστικά στα Γερμανικά
  • Διαχείριση inbound calls για ενημέρωση σχετική με τα προϊόντα ή τις υπηρεσίες
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης και λύσεων σε θέματα ψηφιακών υπηρεσιών
  • Παροχή υποστήριξης και βοήθεια εξοικείωσης των πελατών με ψηφιακά προϊόντα και εφαρμογές
  • Διατήρηση άριστων σχέσεων με τους πελάτες
Απαραίτητα προσόντα:
  • Μητρική ή άριστη γνώση της Γερμανικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε θέσεις εξυπηρέτησης πελατών ή τεχνικής υποστήριξης
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ενεργητική ακρόαση και ικανότητα διαχείρισης χρόνου
  • Παρέχονται ανταγωνιστικές αποδοχές και η εργασία γίνεται μέσα σε ένα εξαιρετικά σύγχρονο και πολυπολιτισμικό περιβάλλον εργασίας.

Σας ενδιαφέρει η θέση;

Περισσότερες πληροφορίες και υποβολή βιογραφικού στην επίσημη σελίδα του Jobfind.gr.

Διαβάστε επίσης

Καριέρα, τεχνολογία, συνέδρια και νέα σεμινάρια και επιμορφωτικά προγράμματα. Ενημερωθείτε για θέματα εκπαίδευσης και εργασίας