13/11/2018

Μιλάτε άριστα Γερμανικά; Κάντε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας

Καριέρα

Μιλάτε άριστα τα Γερμανικά ή είναι η μητρική σας γλώσσα;

Τότε έχετε ένα εξαιρετικό προσόν για να ξεκινήσετε μία νέα καριέρα!

Το Jobfind.gr αναζητά - εκ μέρους πολυεθνικής εταιρείας στην Αθήνα - Γερμανόφωνους Συμβούλους Τεχνικής Υποστήριξης & Εξυπηρέτησης Πελατών για λογαριασμό δύο project, που αφορούν γνωστό brand της αυτοκινητοβιομηχανίας και νέο brand που σχετίζεται με το ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Αρμοδιότητες ρόλων:
  • Επικοινωνία με πελάτες αποκλειστικά στα Γερμανικά
  • Διαχείριση inbound calls για ενημέρωση σχετική με τα προϊόντα ή τις υπηρεσίες
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης και λύσεων σε θέματα ψηφιακών υπηρεσιών
  • Παροχή υποστήριξης και βοήθεια εξοικείωσης των πελατών με ψηφιακά προϊόντα και εφαρμογές
  • Διατήρηση άριστων σχέσεων με τους πελάτες
Απαραίτητα προσόντα:
  • Μητρική ή άριστη γνώση της Γερμανικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε θέσεις εξυπηρέτησης πελατών ή τεχνικής υποστήριξης
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ενεργητική ακρόαση και ικανότητα διαχείρισης χρόνου
  • Παρέχονται ανταγωνιστικές αποδοχές και η εργασία γίνεται μέσα σε ένα εξαιρετικά σύγχρονο και πολυπολιτισμικό περιβάλλον εργασίας.

Σας ενδιαφέρει η θέση;

Περισσότερες πληροφορίες και υποβολή βιογραφικού στην επίσημη σελίδα του Jobfind.gr.

Προτεινόμενες σχολές

Πιστοποιημένα εκπαιδευτικά
προγράμματα από την RTI

Σεμινάρια Α' Βοηθειών
σε Ελλάδα και Κύπρο
Σεμινάρια σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη
Ηράκλειο και Κύπρο

Έχουμε εκπαιδεύσει πάνω από
30.000 ανώτερα στελέχη!
Ινστιτούτο Βιομηχανικής και Επιχειρησιακής Επιμόρφωσης
Επαγγελματική κατάρτιση
με εμπειρία 37 χρόνων
2500 σεμινάρια με περισσότερους από 30.000 συμμετέχοντες
Επεκτείνουμε τη Γνώση
Συμβάλλουμε στην επιτυχία
The Future is Yours.
Αναγνωρισμένα Bachelor's
και Master's
Σεμινάρια & Diplomas
Αθήνα & E-Learning

Κορυφαία επιλογή εκπαίδευσης
επιχειρήσεων και ιδιωτών
ΚΕΔΙΒΙΜ Πανεπιστημίου Πειραιώς
E-learning Χρημ/κη
Διοικητική & Διοίκηση Έργων